اجاره ویلا در رامسر

سفر به شهر زیبای رامسر

رامسر یک عروس ایرانی و به یاد ماندنی

اگر شما برای سفر به شمال ایران از پایتخت تهران برنامه ریزی کنید، بهتر است به جاده کرج – چالوس بروید، زیرا کوتاه ترین مسیر به شمال است. سفر به چالوس (حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال غربی تهران) احتمالا حدود ۴ ساعت طول خواهد کشید.

حالا اگر شما حدود ۳۰ دقیقه به سمت غرب در “جاده ساحلی” حرکت کنید، متوجه خواهید شد که در محدوده البرز به دریای خزر نزدیک می شوید و به رامسر می رسید. البته شما می توانید یک بلیط هواپیما را خریداری کنید و از پرواز ۳۰ دقیقه ای از تهران به رامسر لذت ببرید، اما با این کار از سرگرمی های زیادی محروم خواهید شد.

رامسر، غربی ترین شهر استان مازندران ، یکی از سه استان شمالی استان ایران و یکی از معروف ترین جاذبه های توریستی در نوار سبز شمالی ایران است.

مناظر با شکوه، همراه با مکان های تاریخی، ویرانه های باستانی و موزه، رامسر را  به “عروس شهرهای ایران” تبدیل کرده است و در طول تعطیلات به یکی از شلوغ ترین مکان ها تبدیل شده است.

رامسر، خانه تعدادی از رستوران ها و ناهارخوری های مشهور است که غذاهای ایرانی، انواع ماهی و البته غذاهای محلی را عرضه می کنند.

در میان مکان هایی که برای دیدن یا شاید برای اقامت در آنجا هستند، یک هتل ۷۵ ساله است که در پای کوه واقع شده است. هتل قدیمی رامسر، ساخته شده در سال ۱۹۳۴، عمارتی با ۲۵ اتاق و پنج سوئیت سلطنتی است.

البته ظاهر شما در هنگام اقامت در هتل قدیمی مهم است، زیرا اگر شما یک ظاهر ناخوشایندی داشته باشید، از شما خواسته می شود که محل را ترک کنید!

“از آنجا که این یک ساختار قدیمی است، ما آن را بیشتر به عنوان یک میراث ملی و نه یک هتل نگاه می کنیم. ما فقط اجازه نخواهیم داد تا در این مکان اقامت داشته باشیم. ما به احتیاط بیشتری احتیاج داریم تا اطمینان حاصل کنیم که کسانی که احتمالا به هتل آسیب می رسانند در جای دیگر اسکان یابند. ”

پس از پیدا کردن محل اقامت و  اجاره ویلا ، ممکن است بخواهید از موزۀ کاسپین که توسط افراد محلی به عنوان ” تماشاگه خزر” شناخته شده است و در نزدیکی هتل قرار دارد، بازدید کنید.

موزه، که در واقع یک کاخ مورد استفاده پادشاهان سابق ایران،(رضا و محمد رضا پهلوی است)، با آثار مجسمه سازان مشهور ایرانی و نقاشان تزئین شده است.

گرچه اکثر اقلام عتیقه در طول سالها به سرقت رفته اند، اما تعداد کمی از اقلام باقی مانده اند از قبیل: مبلمان، فرش و تابلو فرش ها قطعا ارزش دیدن دارند.

اگر شما یک جاده کنار دریا در جنوب شرقی شهر کوهستانی را پیش بگیرید و حدود ۲۰ دقیقه رانندگی کنید، به روستای جواهر ده می رسید با یک آبشار معروف در قسمت بالای روستا. جواهر ده یک مکان همیشه مه آلود با کوه های محصور کننده در سه طرف و یک دره از سوی دیگر یک مکان مناسب برای سفر تابستانی است.

روستا جواهر ده ، در ارتفاع ۲۰۰۰ متر (۶۵۰۰ فوت) بالاتر از سطح دریا، چشم انداز دلنشینی دارد. دریاچه سوان، حیاط فضل و فاضل، کوه سنگ گهواره و کوه سنگ شیر و همچنین چشمه های طبیعی متعددی از جاذبه های توریستی جواهر ده است. اما مهمترین مکان تاریخی در روستا جواهر ده ، مسجد آدینه یا مسجد جمعه است که حدود ۷۰۰ سال پیش با چوب و خاک رس ساخته شده است.

سیستم تله کابین رامسر تنها مدل از نوع خود در خاورمیانه است که برای اتصال ساحل به جنگل های کوهستانی با استفاده از ۴۰ کابین تعبیه شده است. این سیستم ۲ کیلومتر (۱٫۲ مایل) طول دارد که بزرگترین در ایران است.

گورگورلوکا، یاغی لوکا، بم بام و شب پره چال تعدادی از غارهای باستانی واقع در ارتفاعات رامسر می باشند.گورگورلوکا در گویش محلی لوکا برای اشاره به سوراخ استفاده می شود غار سخت در کوه Illmilli است. اعتقاد بر این است که غار صخره ای، میزبان کوهنوردان متعددی است که از رامسر قصد فتح رشته کوه البرز را دارند.
یاغی لوکا ، دارای یک ورودی ۳ متری (با عرض ۱۰ متر) با شیب ۹۵ درجه است از این رو نام آن یاغی یعنی “تهدید” انتخاب شده است.

شب پره چال ، به معنی سیاه چاله، به خاطر خفاش هایی است که در آنجا سکونت دارند.
با این حال، مشهورترین غار در بین این ۴ مورد غار بم بام است که در کوه بند پوشیده شده با درختان قدیمی قرار دارد. غار “وحشتناک” دارای ورودی مثلثی است و عمق آن ۴۰ متر است.
شایعه این است که این غار توسط راهزنان برای پنهان کردن گنجینه های خود، عتیقه جات و دیگر ارزش های دزدیده شده مورد استفاده قرار می گرفته است.

تعدادی از چشمه های آب گرم و جکوزی های داغ در مرکز شهر رامسر و در ارتفاعات جنوبی شهر وجود دارد مکان های مناسب برای استراحت پس از یک روز سخت از پیاده روی و یا صعود به قله کوه می باشند.

البته شگفت انگیزترین مکان ها در مورد رامسر سواحل آن است. رامسر که به معنی “مکان رام شده” است قبلا به عنوان “سخت سر” شناخته می شد . وحشی بودن که به خاطر دریای خشن و امواج تا سه متر (۱۰ فوت) ارتفاع خود بوده است.

به منظور “رام کردن” سواحل، سنگهای بزرگ به بعضی از سواحل منتقل شدند

تا به عنوان موج شکن استفاده شوند.
امروزه رامسر ترکیبی از سواحل سنگی و شنی است. شما چای خانه های سنتی ایرانی را در این مکان ها خواهید دید که در آن امواج به طور معنی داری در زیر شما شکسته می شوند.

به غیر از چای و غذاهای سنتی محلی، چای خانه ها، قلیان نیز سرو می کنند دخانیات سنتی ایرانی، که در حال حاضر در طعم میوه های مختلف جدا از عطر و طعم اولیه تنباکو موجود هستند.

اگر از شب نشینی لذت می برید، باید بدانید که چای خانه ها تا ۲-۳ صبح در خدمت شما خواهند بود و همچنین می توانید از داستان های رنج و شادی مردم محلی از خاطرات گذشتگان خود تا به امروز لذت ببرید.

شما همچنین می توانید یک چادر و آتش را در کنار ساحل برقرار کنید جایی که تلالو ماه را می توانید در دریا ببینید که آن را و تبدیل به یک تخت شامل هزاران ذره درخشان می کند و با طلوع خورشید به رنگ محو آبی کم رنگ درمی آورد، لذت ببرید.