به استان گلستان خوش آمدید

گلستان

استان توریستی گلستان

استان گلستان یکی از بهترین مکان های گردشگری کشور است که در شمال شرق ایران واقع شده است، با توجه به جاذبه های طبیعی آن، تنوع قومی و مکان های متعدد تاریخی. این استان به تپه های بین المللی، جنگل های متراکم، چشمه های حبابدار و ده ها آبشار مجهز است.

گلستان بدون شک یکی از سبزترین مناطق ایران است. همیاری صلح آمیز میان گروه های قومی از جمله بلوچ ها، قزاق ها و سیستان، یکی دیگر از جذابیت های این استان است. تعدادی از گویش ها در گلستان استفاده می شود و مردم در آرایشهای مختلف در طرحها و رنگهای مختلف قرار می گیرند.

جاذبه های توریستی گلستان

روزنامه “ایران” نام برخی از جاذبه های گردشگری گلستان را به شرح زیر اعلام کرده است:

گمیشان و گرگان

گرگان و گمیشان دو شهر مهم استان گلستان هستند که بیشترین تعداد اماکن تاریخی استان را در خود جای داده اند. کاخ آقا محمدخان، عمارت امیر لطیفی، عمارت و مدرسه تقوی، منزل باقری و مدرسه عمادیه از جمله مکان های تاریخی گرگان می باشند.

مسجد بزرگ گرگان نیز از جمله معجزات تاریخی استان گلستان است. مسجد دارای طراحی منحصر به فرد است و به دوران سلجوقی بر می گردد.

امامزاده طور، که به خاطر کاشی های منحصر به فرد خود مشهور است، توجه گردشگران را به گرگان جلب می کند. این در زمان سلطنت پادشاهان تیموریان ساخته شده است.

گومیشان، با خانه های دو طبقه چوبی خود در سراسر مناطق روستایی پراکنده شده و بر اساس سبک معماری روسیه ساخته شده است و جذابیت دیگری برای استان است. خانه ها در دوران قاجار ساخته شده و ارزش دیدن دارند.

شهر-گرگان
اجاره ویلا جنگلی در متل قو

پارک جنگلی ناهارخوران

پارک جنگلی ناهارخوران در هشت کیلومتری جنوب گرگان واقع شده است و یکی از جاذبه های طبیعی این استان است. سایت گردشگری ناهارخوران بخشی از جنگل گسترده و باستانی هیرکانی است که به بیش از یک میلیون سال قبل بر می گردد.

ناهارخوران از دوران باستانی به عنوان یک اردوگاه مورد استفاده قرار می گرفت تا زائران به حرم مقدس امام رضا (ع)، امام هشتم شیعیان، در آنجا استراحت کنند و در راه خود به مشهد در آنجا ناهار خود را میل کنند. “Nahar” در زبان فارسی به معنی “ناهار، وعده غذایی ظهرگاهی” است.

روستای زیارت

روستای زیارت(Ziarat) در میان ۲۰ مقصد نمونه برتر روستایی کشور قرار دارد. این شهر در هفت کیلومتری ناهارخوران قرار دارد و مقبره امامزاده عبدالله را میزبانی می کند. روستای زیارت ( Ziarat) همچنین دارای تنها آبگرم استان است که گفته می شود خواص درمانی دارد.

روستای زیارت
پارک ملی گلستان

پارک ملی گلستان

پارک ملی گلستان اولین منطقه طبیعی کشور است که در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این بزرگترین پارک در نوع خود در ایران است و در حدود یک هشتم از گونه های گیاهی، یک سوم پرندگان و ۵۰ درصد از پستانداران را در خود جای داده است.

جزیره پارسی دریای خزر

بازدید کنندگان که علاقه مند به بازدید از تنها جزیره پارسی تنها در دریای خزر هستند، باید به بندر ترکمان در استان گلستان سفر کنند و از قایق های پدالی برای رسیدن به جزیره آشوراده استفاده کنند. جزیره آشوراده یک سایت برای تماشای پرندگان است که توریست های علاقه مند به طبیعت را به خصوص در پاییز به این مکان جذب می کند.

بازدیدکنندگان بندر ترکمن همچنین در دوشنبه بازار (بازار موقت که هر دوشنبه برقرار می شود)، می توانند صنایع دستی جذابی را با ارزانترین قیمت خریداری کنند. بهترین کیفیت و جذاب ترین صنایع دستی را به دست می آورند.

بام گلستان

منطقه جهان نما، یک منطقه طبیعی بکر با تعداد زیادی گونه گیاهی و حیوانی، به عنوان بالاترین جایگاه در این استان شناخته شده است. ارتفاع آن ۱۷۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است، جایی که بازدیدکنندگان میتوانند در کلبه های چوبی اقامت کنند و از آرامش طبیعت لذت ببرند.

استان گلستان با جاذبه های توریستی فراوان میزبان مسافران بسیاری از سرتاسر جهان می باشد. شما عزیزان می توانید با ثبت آگهی اجاره ویلا در سایت توریسمان ویلا یا آپارتمان خود را برای اجاره یا فروش قرار دهید و همچنین مسافران گرامی براحتی می توانند از بانک اطلاعاتی توریسمان برای اجاره ویلا در شمال اقدام نمایند.